fbpx
Üles

Aruteluõhtu: Kas Eesti poliitikas on kohta noortele?

Aruteluõhtu: Kas Eesti poliitikas on kohta noortele?
Vasakpoolsed korraldavad 15.03 Tartus aruteluõhtu, kus otsime vastust küsimusele, kas ja kuidas on noortel tegelikkuses võimalik Eesti poliitikas osaleda.
Aruteluõhtut juhivad:
– Holar Sepp, kes on 2006. aastast Keskerakonna liige ning kes alustas enda poliitilist tegevust aktiivse noorpoliitikuna, kuuludes mh aastaid Tartu Ülikooli Üliõpilasesindusse.
– Barbara Victoria Kuusk, kes on Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi riigiteaduste tudeng.
Kokkuvõtlikult võib öelda, et Eesti noored poliitika vastu huvi ei tunne, mistõttu ka erakondade valimisprogrammides on vähe punkte, mis noori kõnetavad. Kuna aga valimisprogrammid noori ei kõneta, siis noored kaugenevad poliitikast veelgi enam, mistõttu olemegi jõudnud olukorda, kus pea iga erakonna üks olulisemaid valimislubadusi peab olema seotud pensionitega ning erakondade liikmete keskmine vanus pidavalt suureneb.
Millised teemad aga Eesti noori tegelikkuses huvitavad ja kuidas leida erakond või noortekogu, mis ka sisuliselt soovib poliitika kujundamisse noori kaasata? Sellest räägimegi 15.03 Holari ja Barbara juhtimisel. Kõik osalejad on oodatud aktiivselt diskussioonis osalema.
Aruteluõhtu toimub 15.03 kell 18.00 kuni 20.00 Tartu Ülikooli Raamatukogu Rotalia grupitööruumis.
Aruteluõhtu korraldajad on:
– Vasakpoolsed | Eestimaa Ühendatud Vasakpartei
– MTÜ Avantgarde – Eesti Vasaknoored
FB üritus: https:https://fb.me/e/3wtflOqzP