fbpx
Üles

Kehtestame Euroopa Liidus 32-tunnise töönädala

Vasakpoolsed Euroopa Parlamenti: Kehtestame Euroopa Liidus 32-tunnise töönädala

Vasakpoolsetel ehk Eestimaa Ühendatud Vasakpartei peamine eesmärk Euroopa Parlamendi valimistel on võidelda selle eest, et kogu Euroopa Liidus kehtestatakse senise 40-tunnise töönädala asemel 32-tunnine töönädal. Kui Sa toetad seda püüdlust, siis palume Sinu abi, et aidata Vasakpoolsete kandidaat Euroopa Parlamenti.

Euroopa Parlamendi valimiste programm 2024

Vasakpoolsetel ehk Eestimaa Ühendatud Vasakpartei 2024. a Euroopa Parlamendi valimiste programm koosneb järgnevast viiest eesmärgist:

1) Kehtestada Euroopa Liidus 32-tunnine töönädal.
2) Siduda Euroopa Liidus töötajate töötasu suurus inflatsiooniga.
3) Toetada tuumaenergiat kui rohelist energiat.
4) Rohemajandusele ülemineku esmaseks eelduseks on, et sellega inimestele lisanduvad kulud kompenseeritakse.
5) Iga toote juurde lisada keskkonnamõju hinnang, mis arvestab toote kogu elutsüklit alates tootmisest kuni utiliseerimiseni.

Vasakpoolsete kandidaat Euroopa Parlamendi valimistel: Jane Priimägi

Olen Jane, 24-aastane vasakpoolse maailmavaatega noor. Euroopa Parlamenti soovin kandideerida eelkõige seetõttu, et mind paneb muretsema rohepöörde muutumine rohepesuks, kus kliima jaoks ei muutu midagi paremaks ning sellest võidavad vaid suurkorporatsioonid.

Vasakpoolsete 2024. a Euroopa Parlamendi programmis on seega minu jaoks kõige südamelähedasemad kaks punkti:

  • rohemajandusele ülemineku esmaseks eelduseks on, et sellega inimestele lisanduvad kulud kompenseeritakse; ja
  • iga toote juurde lisada keskkonnamõju hinnang, mis arvestab toote kogu elutsüklit alates tootmisest kuni utiliseerimiseni.

Usun, et need on ka põhimõtted, mille realiseerimine Euroopa Parlamendis on kõige tõenäolisem. Lisaks soovin anda endast maksimumi, et valituks osutumisel viia ellu ka Vasakpoolsete ülejäänud valimislubadused.

Minu jaoks on väga oluline, et tarbijad mõistaksid seda, milline on iga toote tegelik keskkonnamõju ja seda kogu tootetsüklit arvestades. Samuti on oluline arvestada iga toote mõju laiemat, sh näiteks lapstööjõu või sisuliselt orjastatud tööjõu kasutamist haruldaste materjalide kaevandamiseks. Kui mul on valida, kas sõita edasi vanema sõidukiga ning vähendada nii selle keskkonnamõju läbi võimalikult efektiivse kasutamise, või osta uus elektriauto, mille aku eluiga on lühike ning mille valmistamisel on kasutatud lapstööjõudu, siis mina valin vanema sõiduki kasutamise.

Eeltoodu ei tähenda, et kliimakriisi tuleks suhtus üleolevalt või ükskõikselt. Probleemiks on hoopis inimloomusele omane soov lihtsate lahenduste järele, mis on toonud kaasa ka rohepesu võidukäigu.

Jane Priimägi

Aita Vasakpoolsete kandidaat Euroopa Parlamenti

Euroopa Parlamenti kandideerimisel tuleb tasuda riigile kautsjoni summas 4100 eurot.

Vasakpoolsed ei tegele sellega, et ettevõtted saaksid töötajate arvel maksimaalselt rikastuda. See aga tähendab, et ettevõtjatel puudub huvi toetada vasakpoolse maailmaatega erakonda, mistõttu Vasakpoolsed ehk Eestimaa Ühendatud Vasakpartei saab Euroopa Parlamendi valimistel osaleda peamiselt heade annetajate toel.

Palun aita meid kautsjoni tasumisel, et Vasakpoolsete kandidaat Jane saaks osaleda Euroopa Parlamendi valimistel. Selleks saad teha vabalt valitud summas annetuse erakonna arvelduskontole.

Saaja: Eestimaa Ühendatud Vasakpartei
Konto nr: EE582200221071061789
Selgitus: Annetus, annetaja nimi ja isikukood